Jesteśmy na miejscu!!!

Jesteśmy już na miejscu. Wczoraj w Częstochowie, dzisiaj w naszych domach, a gdzie jutro? 😀

Nasze miejsce na ziemi jest zmienne, bo nasze życie jest drogą, jest pielgrzymką do zbawienia. Dziękujemy serdecznie Panu Bogu, że mogliśmy brać udział w tych pięknych rekolekcjach w drodze i szczęśliwie dotrzeć do celu. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym gospodarzom, którzy nas ugościli na noclegach oraz naszym dobroczyńcom, bez których byśmy nie szli.

W tej chwili trwa czuwanie pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Jeszcze rok temu to nasza grupa je prowadziła. A teraz już w naszych domach przeglądamy relacje z pielgrzymki, wrzucamy zdjęcia do internetów i wspominamy te piękne chwile. 😊 Obyśmy za rok mogli znowu wyruszyć do naszej Matki!

Ostatni dzień naszego wędrowania to kilkanaście kilometrów w drodze, gdzie mogliśmy odmówić ostatni różaniec z intencjami i koronkę. Oczywiście śpiewaliśmy też ulubione pielgrzymkowe piosenki serwowane przez nasze wspaniałe studio. Na pierwszym postoju podziękowaliśmy osobom mocniej zaangażowanych w działanie naszej grupy oraz przeprosiliśmy i podziękowaliśmy najpierw Jezusowi na krzyżu, a potem sobie nawzajem.

Na brzózkach byliśmy po godzinie 12 i poczekaliśmy tam kilkadziesiąt minut na ostatni etap wędrowania. Wchodziliśmy na Jasną Górę ze słonecznikami i w naszych amarantowych koszulkach z aniołkiem. 😀 Nasza grupa liczyła 102, a cała Poznańska Piesza Pielgrzymka 1664 osoby.

O godzinie 16:00 odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego. Mówił on m.in. o tym jak pielgrzymka powinna zmieniać nasze codzienne życie. Nie zabrakło też podziękować dla kierownika i kapelana pielgrzymki, wszystkich służb oraz kuchni pielgrzymkowej z Pudliszek pod przewodnictwem ks. Ludwika Maćkowiaka i pana Waleriana Nowackiego. Dziękujemy i zapewniamy też o modlitwie dla pana Stanisława Bujaka. Dobrej duszy, organizatora i kierowcy samochodu towarzyszącego naszej grupie.

Dziękujemy serdecznie księdzu Krzysztofowi za prowadzenie naszej grupy. Klerykowi Nikodemowi, służbie drogowej, czyli Asi, Łukaszowi, Błażejowi, Arkowi, Mikołajowi. A także naszym wspaniałym porządkowym: Ani, Ewelinie, Marii i Dawidowi, który także był odpowiedzialny za tubę. Serdecznie dziękujemy też Rafałowi za relacje na FB, Karolinie i Marcie za zdjęcia, które niebawem w całości ukażą się na stronie. Wielkie podziękowania dla Asi za ogarnianie przeróżnych rzeczy związanych z naszą grupą przez cały rok, Łukaszowi za organizowanie gadżetów, Wojtkowi za przygotowanie nagłośnienia. Dziękujemy również Kasi za leczenie naszych nóg oraz zapisanie wszystkich pielgrzymów naszej grupy. Oczywiście wielkie wyrazy uznania dla naszych kierowców pana Genia i Bogumiła, którzy świetnie odnajdują się w tych rolach. Czym byłaby pielgrzymka bez muzyki? Dzięki Pawłowi i Nikodemowi oraz Jagnie, Marcie, Antosi, Ani, Gabrysi, Oliwii, Julii, Anastazji, Weronice, Paulinie, Dominice, Tadeuszowi i Rafałowi o wiele weselej i przyjemniej się nam szło!

Najbardziej doświadczonym pielgrzymem naszej grupy jest pani Jadzia. A najmłodszymi są Basia, Marysia i Piotruś.

Do zobaczenia na spotkaniu popielgrzymkowym oraz 8 lipca 2020 roku o 7:30 w Pudliszkach!!!

Foto: Karolina