Zwycięski remis :)

Dobry wieczór z Grębanina! Za nami najprzyjemniejszy dzień drogi. Przeszliśmy dziś 25 km. Pogoda wpisała się w to święto pielgrzymowania, bo przez cały dzień świeciło piękne słońce.

Na Mszy Św. w Parzynowie modliliśmy się za naszą ojczyznę. Ksiądz przewodnik grupy 17 mówił o naszych korzeniach, a także o tym w jakim kierunku zmierza dzisiejszy świat. Po Eucharystii udaliśmy się na obiad. A po nim czekał nas najbardziej ruchliwy odcinek naszej pielgrzymki, czyli droga krajowa do Kępna. Dzięki naszym służbom drogowym i porządkowym szybko i sprawnie go pokonaliśmy. W drodze do Grębanina odmówiliśmy różaniec z intencjami, a po dotarciu udaliśmy się na nocleg.

Jak co roku o 20:00 rozpoczął się mecz Pielgrzymi Grupy 19 kontra Mieszkańcy Grębanina. W tym roku dopisała frekwencja i jakość naszych piłkarzy, ponieważ tubylcy nie odpuszczali, a mimo to nasze orły rywalizowały z nimi jak równy z równym. Do przerwy był wynik 1:1. W drugiej połowie padło więcej bramek i zakończyło się na 4:4 w regulaminowym czasie gry. Zarządzono dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. I tym razem puchar Przewodnika nie został wręczony nikomu, a mieszkańcy Grębanina mają cały rok aby go odzyskać. 😀

Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Arkadiusz x2, Ziemowit x1, Marcin x1.

Po meczu pośpiewaliśmy i potańczyliśmy, a całość została zwieńczona Apelem. Jako dodatkowy punkt programu wystąpił Łukasz i odśpiewał piosenkę. Warto zauważyć, że Łukasz jest pielgrzymem grupy szczecińskiej i tydzień po dotarciu z nami na Jasną Górę wyrusza tam znowu, tym razem z diecezji szczecińskiej.

Foto: Karolina